+48 91 43 48 106
Administrator Stron Internetowych

Płyta CD z nagraniem opery Verbum nobile Stanisława Moniuszki w wykonaniu i realizacji Opery na Zamku została nominowana do nagrody ICMA najbardziej prestiżowego wyróżnienia w świecie fonografii klasycznej!


To dla nas i dla wytwórni DUX, która płytę wydała (płyta jest na rynku od sierpnia br.), ogromne wyróżnienie i wielki sukces. Znaleźliśmy się w doborowym towarzystwie, wśród wybitnych artystów. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w nagranie!
ICMA, czyli International Classical Music Awards, to nagroda przyznawana przez jury składające się z przedstawicieli specjalistycznych mediów muzycznych z całej Europy, którzy wybierają najlepsze ich zdaniem publikacje fonograficzne, jakie pojawiły się na rynku w danym roku. Oceniają zarówno wykonanie, jak i realizację. Aby płyta znalazła się na prestiżowej liście nominowanych musi ją rekomendować przynajmniej dwóch jurorów. Nagroda przyznawana jest w 15 kategoriach ogólnych i 6 specjalnych. Verbum nobile została wyróżniona w kategorii Opera.
Kto zwycięży dowiemy się w lutym 2013 r. Trzymamy kciuki za Verbum nobile!
Verbum nobile, które pojawiło się na rynku w sierpniu br., to trzecia z realizowanej przez Operę na Zamku, a wydanej przez wytwórnię DUX, pionierskiej serii dźwiękowych nagrań oper Moniuszki. Zapoczątkowała ją Paria (wyróżniona „Złotym Orfeuszem 2009” prestiżową nagrodą francuskiej l’Académie du Disque Lyrique).
Realizatorzy i wykonawcy Verbum nobile:
Serwacy Łagoda – Aleksander Teliga
Zuzia – Aleksandra Buczek
Marcin – Leszek Skrla
Stanisław (Michał) – Michał Partyka
Bartłomiej - Janusz Lewandowski
Chór i Orkiestra Opery na Zamku w Szczecinie
Dyrygent - Warcisław Kunc
Kierownik chóru – Małgorzata Bornowska
Wytwórnia: DUX