+48 91 43 48 106
Administrator Stron Internetowych

Werdykt jury międzynarodowej nagrody ICMA, do której nominowana została płyta Verbum nobile, poznamy w lutym - okaże się wówczas do kogo nagroda trafi, która z nominowanych płyt zdobędzie najwięcej głosów jury. My mamy nadzieję, że będzie to właśnie Verbum nobile - muzyczna wersja  opery Moniuszki w realizacji Opery na Zamku.


Nominacja do nagrody ICMA, najbardziej prestiżowego wyróżnienia w świecie fonografii klasycznej, to dla Opery i wytwórni DUX, która płytę wydała, ogromne wyróżnienie i wielki sukces. Znaleźliśmy się w doborowym towarzystwie, wśród wybitnych artystów, np. gwiazd Metropolitan Opera i orkiestry BBC.
Pisząc o sukcesie płyty, warto przypomnieć jej historię. Materiał na płytę został przygotowany przez Warcisława Kunca w 2010 r., ale był odłożony na półkę i przeleżał tam dwa lata. O dokończeniu realizacji projektu zdecydowała obecna dyrektor Opery Angelika Rabizo. Płyta doczekała się wydania, a nominacja do ICMA niemal od razu potwierdziła słuszność decyzji o sfinalizowaniu projektu.
Płyta jest dostępna w księgarniach muzycznych, w internecie oraz w siedzibie Opery na Zamku.
W oczekiwaniu na werdykt jury ICMA zachęcamy do zapoznania się nie tylko z płytą Verbum nobile, ale też pięknym dwupłytowym albumem Moniuszko - to, co najpiękniejsze, który przed Gwiazdką pojawił się w empikach w całym kraju. Znajdują się na nim m.in. utwory zrealizowane przez Operę na Zamku.
Moniuszko pod choinkę to świetny pomysł.