+48 91 43 48 106
Administrator Stron Internetowych
 
Lutosławskilogo
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Choreografów „Lutosławski i taniec”. Celem Konkursu jest promocja muzyki Witolda Lutosławskiego i twórczości młodych polskich choreografów, a jego efektem będzie powstanie dwóch nowych choreografii do utworów Witolda Lutosławskiego (Mała suita, Muzyka żałobna), które wejdą do  repertuaru Opery na Zamku w Szczecinie.
W Konkursie mogą wziąć udział choreografowie posiadający obywatelstwo polskie, niezależnie od miejsca zamieszkania, urodzeni nie wcześniej niż 1 czerwca 1978 r. oraz posiadający dyplom tancerza zawodowego (dyplom ukończenia szkoły baletowej lub dyplom potwierdzający zdanie egzaminu eksternistycznego ZASP).
Uczestnik Konkursu musi wybrać jeden z wymienionych wyżej utworów Witolda Lutosławskiego i przedstawić koncepcję choreograficzną. W Konkursie przewidziano dwie równorzędne nagrody. Jury wybierze najlepszą koncepcję choreograficzną do każdego z tych utworów. Laureaci Konkursu zrealizują nagrodzone koncepcje choreograficzne na scenie Opery na Zamku, za co otrzymają honorarium w wysokości 5000 (słownie: pięć tysięcy) PLN brutto.
Premiera obu choreografii zrealizowanych przez Laureatów Konkursu w wykonaniu baletu i orkiestry Opery na Zamku odbędzie się 16 listopada 2013 r. w Hali Opery w ramach jednego spektaklu.
Zgłoszenia do udziału w Konkursie należy przesłać do 31 maja 2013 r. (decyduje data stempla pocztowego). Regulamin Konkursu oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne do pobrania  w linku zamieszczonym u dołu strony.
Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Taniec z Lutosławskim” realizowanego przez Operę za Zamku w Szczecinie przy dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

Kontakt w sprawie konkursu:

Opera na Zamku w Szczecinie
ul. Teofila Firlika 20
71-637 Szczecin
tel.: 91 434 81 07
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

fot. Juliusz Multarzyński (c) IMIT