+48 91 43 48 106
Administrator Stron Internetowych
Już po raz szósty Fundacja Balet i Opera na Zamku w Szczecinie zapraszają na Międzynarodowy Konkurs Baletowy "Złote Pointy", będący w tym roku XII edycją Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego o tytuł "Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce".
"Złote Pointy" odbędą się w dniach 23-27 kwietnia w hali Opery.  W tym roku udział w konkursie wezmą uczniowie z pięciu polskich szkół baletowych, a także z Mińska (Białoruś), Wilna (Litwa), Berlina (Niemcy) i Pragi (Czechy).
Gośćmi Wielkiej Gali Gwiazd Baletu, która odbywa się w finałowy wieczór będą japońscy tancerze Arts Ballet Teathre of Florida- Kaori Fukui i Jun Tanabe oraz tancerze Staatliche Balletschule Berlin.
Bilety są do nabycia w kasie Opery, w hali przy ul. Energetyków 40.

 
 Program konkursu "Złote Pointy 2013":
24.04. - I Dzień Konkursowy Taniec Klasyczny 
godz. 17.00 – 20.00 KONKURS 
25.04. - II Dzień Konkursowy Taniec Współczesny 
godz. 17.00 – 20.00 KONKURS 
26.04. - Finał Konkursu
godz. 18.00 – 21.00 MIĘDZYNARODOWA GALA GWIAZD BALETU 2013
Goście Gali: KAORI FUKUI i JUN TANABE - Arts Ballet Theatre of Florida (USA), VALERIYA VAPNIARSKAYA I KONSTANTIN GERONIK – soliści Belarusian State Choreographic School Minsk (Białoruś), KYOKA OKUJAMA i GLAUBER LUCAS MENDES SILVA – Staatliche Balletschule Berlin (Niemcy), ANNA KNOLLOV, JAKUB RAŠEK – Taneční konzervatoř hl.m. Prahy (Czechy) oraz uczniowie Łódzkiej Szkoły Baletowej.

Organizatorzy: Fundacja Balet i Opera na Zamku
Współpraca: Centrum Edukacji Artystycznej i Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Łodzi
Patronat: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Prezydent Miasta Szczecina Piotr Krzystek.
Patronat medialny: TVP Oddział Szczecin, Polskie Radio Szczecin i Kurier Szczeciński.