+48 91 43 48 106
Administrator Stron Internetowych

Glumbek_Ogniwa


Niezmiernie miło nam poinformować, że Robert Glumbek – autor choreografii do jednej z trzech części spektaklu ”Ogniwa – wieczór nowych choreografii” do muzyki Witolda Lutosławskiego - otrzymał prestiżową Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii najlepszy choreograf. Robert Glumbek został nagrodzony jako przedstawiciel Opery na Zamku w Szczecinie.
To wielki sukces zarówno naszego choreografa, zespołu baletowego, jak i całej instytucji. Po zaproszeniu spektaklu „Ogniwa” do Teatru Polskiego w Warszawie w ramach Festiwalu Witolda Lutosławskiego "Łańcuch XI" na zakończenie Roku Lutosławskiego, przyszedł czas na nagrodę indywidualną. Robert Glumbek na co dzień mieszka w Kanadzie, więc nagrodę w jego imieniu odbierze Dyrektor Opery na Zamku Jacek Jekiel. Wręczenie statuetek odbędzie się na uroczystej gali w Sali Koncertowo-Widowiskowej Matecznik Mazowsze Otrębusach koło Warszawy 22 maja 2014 roku o godzinie 19:00.
Serdecznie gratulujemy naszemu koledze i cieszymy się na przyszłą współpracę, gdyż jest obopólna wola, by wspólnie pracować nad kolejnymi ambitnymi projektami.
Zespól baletowy Opery, który również ma swój udział w tym sukcesie, można zobaczyć po raz ostatni w tym sezonie już 10 maja o godzinie 19:00 w spektaklu „Odcienie namiętności”.
Link do spotu prezentującego część „Pewnego razu - teraz” w choreografii Roberta Glumbka - http://www.youtube.com/watch?v=K__szL2NU18