+48 91 43 48 106

W ostatnią sobotę wakacji, w urzekającej scenerii letniego wieczoru na dachu Centrum Dialogu Przełomy, tradycyjnie już, bo po raz czwarty, zabrzmią najsłynniejsze kompozycje z polskich filmów.

  • Miejsce: Centrum Dialogu "Przełomy", pl. Solidarności 1
  • Czas trwania: ok. 80 min.

Opis

W ostatnią sobotę wakacji, w urzekającej scenerii letniego wieczoru na dachu Centrum Dialogu Przełomy, tradycyjnie już, bo po raz czwarty, zabrzmią najsłynniejsze kompozycje z polskich filmów.

Tegoroczna edycja koncertu „Sierpniowe przełomy” dedykowanego uczestnikom szczecińskich strajków, będzie także hołdem złożonym bohaterom II wojny światowej w przeddzień 80. rocznicy jej wybuchu.

W repertuarze znajdą się utwory z produkcji filmowych o tematyce wojennej jak „Czterej pancerni i pies” czy „Hubal”. Usłyszymy również muzykę z najpopularniejszych seriali lat 90. oraz głośnych filmów Władysława Pasikowskiego jak „Kroll” i „Psy”. Tradycyjnie zabrzmią „Mury” Jacka Kaczmarskiego i „Sen o Victorii” grupy Dżem w wykonaniu Moniki Urlik, finalistki krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji w 2018 roku, znanej również z popularnych muzycznych show telewizyjnych.

W świat interesujących historii i osobistych wspomnień związanych z polskim kinem wprowadzi nas po raz kolejny Tomasz Raczek, a wykonywane utwory usłyszymy w aranżacjach Patryka Walczaka, Wojciecha Kostrzewy i Przemysława Zycha, który tego wieczoru poprowadzi również Orkiestrę Opery na Zamku.

Organizatorem koncertu „Sierpniowe Przełomy” jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Opera na Zamku w Szczecinie. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Narodowe w Szczecinie.

Początek o godzinie 20.00. Prosimy zabrać ze sobą koce i poduszki.

Wstęp wolny. Zapraszamy!


Koncert "Sierpniowe przełomy" w 2017 roku. Zdjęcia: B. Macal


Koncert "Sierpniowe przełomy" w 2018 roku. Zdjęcia: B. Macal


Organizatorem koncertu jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Opera na Zamku w Szczecinie.
Partnerem jest Muzeum Narodowe w Szczecinie.

        


Orkiestra Opery na Zamku w Szczecinie
dyrygent: Przemysław Zych
prowadzenie koncertu: Tomasz Raczek