+48 91 43 48 106

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na pierwszą edycję Letniego Festiwalu Operowego.

  • Miejsce: Świnoujście / Kołobrzeg / Siemczyno

Opis

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na pierwszą edycję Letniego Festiwalu Operowego, który zagości w Kołobrzegu, Świnoujściu i Siemczynie, dzięki przychylności i wsparciu tamtejszych gmin i powiatów.
W ramach festiwalu pokażemy specjalnie przygotowane dwa wydarzenia. To propozycje zawierające znane szlagiery operowe i operetkowe realizowane w niebanalny sposób – lekkie, odprężające, znakomicie wpisujące się w wakacyjny nastrój i urlopową scenerię. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Wspólnie z gospodarzami zapraszamy na galę operową i spektakl muzyczny.Podczas gali Opera na plaży zabrzmią szlagiery operowe, operetkowe, musicalowe i lekkie włoskie canzonetty – najlepsze z najlepszych z repertuaru Opery na Zamku. I te spokojne – najbardziej przez melomanów cenione, i te, które swoją energią muzyczną, ekspresją oraz dynamicznym rytmem podrywają z miejsca. Zabrzmią między innymi melodyjne, porywające dźwięki z gatunku zarzueli rodem z ognistej Hiszpanii. Usłyszymy ośmiu solistów, w tym zwycięzcę jubileuszowego, 20. Wielkiego Turnieju Tenorów i dwóch zwycięzców poprzednich edycji tego konkursu . 
Zapraszamy na naszą wybuchową, fascynującą mieszankę najcudowniejszych melodii na świecie – idealne zakończenie wakacyjnego wieczoru.

obsada:

Lucyna Boguszewska, Joanna Tylkowska-Drożdż, Victoria Vatutina, Gosha Kowalinska, Juan Pablo Dupré, Tomasz Kuk, Tomasz Łuczak, Zwycięzca 20. Wielkiego Turnieju Tenorów
Orkiestra Opery na Zamku
Vladimir Kiradjiev - dyrygent 

prowadzenie koncertu: Andrzej Wątorski
inspicjentki: Katarzyna Berowska, Maria Malinowska-Przybyłowicz
realizacja świateł: Dawid Karolak, Paweł Kois
realizacja dźwięku: Jakub Skowroński, Jakub Jankowski

* Na koncert w Świnoujściu obowiązują wejściówki dostępne w kasach MDK, Amfiteatru, Muszli koncertowej oraz w Galerii Art.Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego to dowcipny spektakl przyprawiony smakiem znanych arii operowych, w dressingu operetkowych szlagierów. Lekka, czarująca wakacyjna restauracja, w której można do syta najeść się pięknych dźwięków!
Mistrz Rossini już zrezygnował z operowej kariery i zaszył się w swojej kuchni. Wciąż jednak jest sławny, dlatego ciągle pukają do niego różni goście, którzy chcą zwierzyć się ze swoich problemów. W swoim piecu wyczarowuje cudowny napój. Eliksir ten czyni cuda – przywraca śpiewaczce głos, leczy rany nieszczęśliwie zakochanego mężczyzny. Ale nad cudami nawet najlepszy szaman nie zapanuje. Gdy mistrz Rossini, zdając już sobie sprawę z nadprzyrodzonych mocy swoich potraw, przygotowuje posiłek spełniający marzenia i tajemniczy deser „na pociechę”, zaczyna się istny potok niezręcznych sytuacji. Przepisy trafiają do publiczności, a ta magię kompozytora wykorzystuje dość nieroztropnie...

scenariusz i reżyseria: Natalia Babińska
kierownictwo muzyczne: Jerzy Wołosiuk 
scenografia i kostiumy: Martyna Kander  
reżyseria świateł: Dawid Karolak
asystent dyrygenta: Antonina Banaś

obsada:
Tomasz Rak - Rossini
Felipe Alonso Céspedes-Sánc­hez - Przyjaciel / Młodzieniec / Pan z teczką
Lucyna Boguszewska - Primadonna
Victoria Vatutina - Zdradzana żona / Dulcynea
Rafał Pawnuk - Zdradzany mąż / Diabeł
Tomasz Łuczak - Młodzieniec / Pan z teczką
Żaneta Bagińska - Ukochana kawiarka
Orkiestra Opery na Zamku
Jerzy Wołosiuk - dyrygent

inspicjentki: Katarzyna Berowska, Maria Malinowska-Przybyłowicz
realizacja dźwięku:  Jakub Skowroński, Jakub Jankowski

* Na koncert w Świnoujściu obowiązują wejściówki dostępne w kasach MDK, Amfiteatru, Muszli koncertowej oraz w Galerii Art.

----------------------------------