+48 91 43 48 106

Koncert Jubileuszowy Ireny Brodzińskiej to wieczór wspomnień dedykowany ikonie polskiej sceny muzycznej, wybitnej solistce i wielkiej osobowości.

  • Terminy:
    2017-10-22 18:00
  • Miejsce: Sala Główna
  • Czas trwania: ok. 90 min (bez przerwy)
Ceny biletów: 20-50 zł

Opis

Koncert Jubileuszowy Ireny Brodzińskiej to wieczór wspomnień dedykowany ikonie polskiej sceny muzycznej, wybitnej solistce i wielkiej osobowości. Pani Irena zadebiutowała w naszym mieście w 1957 r., wiążąc się ze szczecińską operą na długie lata. Szybko zyskała uwielbienie i podziw mieszkańców oraz środowiska muzycznego z całego kraju. Obdarzona wielką urodą i talentem, prawdziwa diva Irena Brodzińska, była i wciąż jest niekwestionowaną gwiazdą.
 
Podczas koncertu z udziałem zaproszonych gości - rodziny i bliskich Jubilatki usłyszymy znane arie operetkowe w wykonaniu solistów Opery na Zamku, a także anegdoty, opowieści i ciekawostki z życia artystycznego tamtych lat. Wieczór uświetni występ córki Pani Ireny - Grażyny Brodzińskiej i wnuczki Pani Ireny - Natalii Brodzińskiej. Na scenie pojawią się aktorzy i muzycy Teatru Polskiego, a w roli prowadzącego zobaczymy Michała Janickiego oraz Adama Opatowicza, który jest także reżyserem tego wydarzenia. Z pewnością nie zabraknie wzruszeń i pięknych chwil w towarzystwie znakomitej Jubilatki oraz wspaniałych artystów szczecińskiej sceny muzycznej i teatralnej.

image

plan widowni

ReżyseriaAdam Opatowicz
DyrygentJerzy Wołosiuk
ChoreografiaKarol Urbański
Asystent dyrygentaAntonina Banaś
  
Inspicjent:Katarzyna Berowska
  

Prowadzący: Michał Janicki
Adam Opatowicz
Gość specjalny:Grażyna Brodzińska
Soliści:Lucyna Boguszewska
Natalia Brodzińska
Joanna Tylkowska-Drożdż
Paweł Wolski
Piotr Zgorzelski
Tomasz Łuczak
Janusz Lewandowski
Aktorzy:Olga Adamska
Michał Janicki
Krzysztof Niewirowski
Jakub Sokołowski
Fortepian:Olga Bilas
Krzysztof Baranowski
  
  
 Chór, Balet i Orkiestra Opery na Zamku