+48 91 43 48 106

Bilety na „Pajace” będzie można kupić w dniu wydarzenia czyli 11 sierpnia wymieniając 1 voucher na 1 bilet w plenerowej kasie opery. Vouchery (max 4 na osobę) będzie można otrzymać w miejscach rozgrywania minispektakli!

  • Terminy:
    2017-08-11 21:00
  • Miejsce: minispektakle - Park Kasprowicza, scena główna - Teatr Letni im. H. Majdaniec
  • Czas trwania: minispektakle - 1 godz. spektakl główny - 1 godz. 20 min.
Ceny biletów: 60 groszy - szczegóły w opisie wydarzenia

Opis

„Pajace” to międzynarodowe plenerowe superwidowisko Opery na Zamku w Szczecinie w reżyserii światowej sławy Michała Znanieckiego, oparte na operze Ruggera Leoncavalla. Wezmą w nim udział artyści operowi i międzynarodowy chór amatorów. Będzie można je obejrzeć w wyjątkowej scenerii Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec oraz w otaczającym go Parku Kasprowicza.

Wydarzenie rozpocznie się od minispektakli – działań polskich i niemieckich grup artystycznych w przestrzeniach parkowych wykorzystanych w niekonwencjonalny, teatralny sposób. Zakończy je barwny korowód cyrkowców zmierzający do Teatru Letniego na spektakl operowy.


Fot. P. Dul

Minispektakle, które rozpoczną się o 19.30 i potrwają godzinę, zakończy barwny korowód cyrkowców, prowadzących publiczność na spektakl.

1.       Pajace: scena Koni - wyzwanie
Do miasta przyjeżdża cyrk. Wędrowni artyści Leoncavalla są gotowi służyć ludziom, by ich życie choć przez chwilę było bardziej kolorowe. Skupienie, koncentracja, żonglerka, akrobacje, szczudła, klaun i … zaczynamy!
2.       Pajace: Scena Ryb - delikatność
Baletowa giętkość ciał i delikatna strona Komedii Leoncavalla. Ale też korzenie klasycznego tańca, zaklęte w maskaradach i dworskich widowiskach. Historia miłosnej schadzki, na tle codzienności życia trupy teatralnej. Subtelna Kolombina i jej adoratorzy, a wokół nich- świat rodem z małej, starej wioski w baletowej wizji rzeczywistości.
3.       Pajace: scena Małp - miłość
Zmysłowa Kolombina, pełen pasji Taddeo. Miłosne spotkanie z Arlekinem,  porywczy Pajac… Komedia w formie tańca wyrażającego prawdę życia- tanga argentyńskiego. Sięgniemy tu do przedmieść Buenos Aires, do pożądania i namiętności zamkniętych w ruchach ognistego tanga.
4.       Pajace: scena Nosorożca - gwałtowność
Ta stacja to świat rodem z Brazylii. Interpretacja Komedii, miłosnej schadzki w formie układów capoeiry. Capoeira jako sztuka walki, ale też- rytuał. Plastyczność ruchu połączona z inteligentnym zadawaniem ciosów. Kopnięcia i uniki. Chwile zdecydowania, przejmowanie inicjatywy i wybuch emocji. Przeżycia  Kolombiny, Taddeo, Arlekina i Pajaca w dynamice capoeiry. W walce, pozwalającej zapomnieć o codziennej niedoli zwykłych ludzi.
5.       Pajace: scena Ognistych Ptaków - pasja
Spotkanie kultur i rzeczywistości. Od Italii, przez niemiecki Stralsund aż do Szczecina. Historia komedii zamknięta w morskich opowieściach De Prohner Hafengäng. Charakterystyczny szantowy rytm, synchronizacja osób i postaci. Prawda i tajemnica. Co stanie się, jeśli przeniesiemy historię teatralnej trupy na statek, w brzmieniu a capella i w innym języku? 
6.       Pajace: scena Żurawi - wystawa fotograficzna
Zatrzymując się na chwilę przy tej satelicie, można dotknąć procesu twórczego, powstawania historii, duszy spektaklu. Praca wielu osób, przygotowania i upływający czas, który zmienia bieg zdarzeń. Zatrzymane w kadrach twarze, sylwetki postaci, zawieszone spojrzenia i niedopowiedziane zdania. Emocje. Fotograficzna interpretacja operowej i ludzkiej rzeczywistości.MAPA SPEKTAKLU "PAJACE"--------------------------------------------------------------
image
proj. plakatu Maciej Mizgalski

--------------------------------------------------------------Bilety na „Pajace” będą w jubileuszowej cenie 60 gr/szt.
(miejsca numerowane, siedzące)

Od 9 maja do momentu wyczerpania puli, na podstawie każdego zakupionego biletu na dowolny spektakl opery grany w nowym sezonie można zarezerwować w kasie opery 2 bilety na „Pajace”.
(odbiór tych biletów oraz materiałów informacyjnych w dniach 18-29 lipca w kasie opery)

Bilety na „Pajace” będzie można również nabyć w dniu wydarzenia czyli 11 sierpnia wymieniając 1 voucher na 1 bilet w plenerowej kasie opery. Vouchery (max 4 na osobę) będzie można otrzymać w miejscach rozgrywania minispektakli. Start minispektakli o g. 19.30.

Zapraszamy do kasy opery po bilety!

Regulamin sprzedaży i rezerwacji biletów na spektakl


Widowisko plenerowe Pajace realizowane jest w ramach Projektu Trans-Opera – Increasing local culture and social operators trans-border capacity with opera finansowanego z Programu Europejskiej Współpracy Terytorialnej – Południowy Bałtyk 2014-2020


 

R. Leoncavallo
Pajace
(I Pagliacci)

opera w dwóch aktach z prologiem

---------------------------

Partner: Szczecińska Agencja Artystyczna
---------------------------Widowisko plenerowe Pajace realizowane jest w ramach Projektu Trans-Opera – Increasing local culture and social operators trans-border capacity with opera finansowanego z Programu Europejskiej Współpracy Terytorialnej – Południowy Bałtyk 2014-2020

ReżyserMichał Znaniecki
Kierownictwo muzyczneVladimir Kiradjiev
ScenografiaLuigi Scoglio
KostiumyAdam Królikowski
Reżyseria światełBogumił Palewicz
Przygotowanie chóru miejskiego i chóru OperyMałgorzata Bornowska
Przygotowanie chóru dziecięcegoKatarzyna Berowska
Asystent reżyseraZofia Dowjat
  
Prowadzenie warsztatów teatralnych z chórem miejskimZofia Dowjat,
Magdalena Sowińska,
Katarzyna Kubińska

Canio, PajacKamen Chanev
Nedda, KolombinaJoanna Tylkowska-Drożdż
Tonio, TaddeoMariusz Godlewski
Silvio, wieśniakMichał Partyka
Beppo. ArlekinPavlo Tolstoy
  
Orkiestra i Chór Opery na Zamku w Szczecinie 
Szczeciński Chór Miejski 
Chór dziecięcy 
  
DyrygentVladimir Kiradjiev
  
InspicjentkiKatarzyna Berowska,
Maria Malinowska-Przybyłowicz