+48 91 43 48 106

Przejmujące losy narkomanki Christiane F. i jej rówieśników, z których wielu kończy swe życie tragicznie, od lat wywierają niezwykle mocne wrażenie na wielu pokoleniach. Spektakl zdobył Bursztynowy Pierścień 2018 dla Najlepszego Spektaklu Sezonu przyznawany przez jury!

  • Terminy:
    2019-11-23 19:00
  • Miejsce: Sala główna Opery na Zamku
  • Czas trwania: ok. 2 godz. (w tym jedna przerwa)
Ceny biletów: 30-70zł

Opis

Przejmujące losy nastoletniej narkomanki Christiane F. i jej rówieśników, z których wielu, nie mogąc zerwać z nałogiem, kończy swe życie tragicznie, od lat wywierają niezwykle mocne wrażenie na wielu pokoleniach. My, dzieci z dworca ZOO to światowy bestseller, który w formie książki i filmowej adaptacji niezmiennie porusza, a historia opowiadana przez główną bohaterkę nie traci na aktualności.

Spektakl Dzieci z dworca ZOO to impresja na temat najważniejszych wątków poruszonych w książce i filmie. Taniec współczesny jako środek wyrazu jest w stanie spojrzeć na tę opowieść z innej strony i pokazać to, co do tej pory być może umknęło uwadze odbiorców. Dramaturgię spektaklu dopełni niezapomniana muzyka Davida Bowiego, a także alternatywne kompozycje islandzkiego twórcy Valgeira Sigurðssona i eksperymentalne utwory z The Chopin Project Ólafura Arnaldsa i Alice Sary Ott. Autorem scenariusza, choreografii i inscenizacji jest wybitny choreograf Robert Glumbek, który za swoją poprzednią realizację w Operze na Zamku (wieczór nowych choreografii Ogniwa) otrzymał tytuł Najlepszego Choreografa w Polsce 2014 oraz Bursztynowy Pierścień 2014 w kategorii najlepszy spektakl sezonu.

UWAGA - w spektaklu wykorzystywany jest stroboskop!

„Wcielający się w te postacie Karolina Cichy-Szromnik i Paweł Wdówka całkowicie zanurzają się w swoich rolach, całą swą siłę wkładając w przedstawiające rozpacz, strach i beznadzieję rozdzierające serce duety, w których wyginają się, wtapiają w siebie i znikają w ramionach partnera; choreografia Glumbka nadaje mocny przekaz bez uciekania się do obrazowych podtekstów.”

„Glumbek wziął niezaprzeczalne fakty z książki i stworzył, z pomocą scenografii, oświetlenia oraz strojów przygotowanych przez Wacława T. Ostrowskiego, Dawida Karolak oraz Tijanę Jovanowić, egzystencjalną atmosferę, budzącą w odbiorcy jednocześnie niepokój i uniesienie, zaś występ całej obsady, szczególnie Karoliny Cichy-Szromnik w roli Christiane, naprawdę chwyta za serce.”

~Alison Kent
-Dance Europe


Przeczytaj PROGRAM SPEKTAKLU


f
ot. P. Gamdzykfot. S. Pińczukimage
proj. plakatu Maciej Mizgalski, zdjęcie S. Pińczuk


image
plan widowni

Dzieci z dworca ZOO
Robert Glumbek
Balet współczesny
Scenariusz Robert Glumbek, impresja na temat najważniejszych wątków poruszonych w książce i filmie My, dzieci z dworca ZOO
Premiera 12.05.2018 r.

Dyrekcja Opery na Zamku w Szczecie zastrzega sobie prawo do zmian w obsadach i repertuarze.Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018Choreografia i inscenizacja Robert Glumbek
Scenografia Wacław Ostrowski
Kostiumy Tijana Jovanović
Reżyseria świateł Dawid Karolak

Christiane

 Emma McBeth

Detlef

 Paweł Wdówka

Fatum

 Łukasz Przespolewski

Matka

 Ksenia Naumets

Ojciec

 Vasyl Kropyvnyi

Siostra Christiane

 Stéphanie Nabet

Babsi

 Nayu Hata

Stella

Aleksandra Januszak

Bernt

 Patryk Kowalski

Axel

 Piotr Nowak

policjanci

 Jeppe Jakobsen

 Yu Yamani

grupa

 Żaneta Bagińska

 Nadine De Lumé

 Monika Kieliba

 Olga Kuźmina-Pietkiewicz

 Julia Safin

 Roger Bernard Paretas

 Roger Bernad Paretas

 Pedro Rizzi

 

 Inspicjentka

Katarzyna Berowska 

   

 Dyrekcja Opery na Zamku w Szczecinie zastrzega sobie prawo do zmian w obsadach i repertuarze